Jestem zadłużona na ok.100 000, kredytów nie spłacam już od ponad pół roku

Jestem zadłużona na ok.100 000, kredytów nie spłacam już od ponad pół roku

Postprzez mirka » Pt sie 31, 2012 11:00 am

Witam. jestem w podobnej sytuacji jak wielu z was. jestem zadłużona na ok.100 000 w tym pożyczka hipoteczna 55000 i tylko ją spłacam z opóźnieniami do 30 dni.Pozostałe kredyty nie spłacam już od ponad pół roku . komornika jeszcze nie mam.Mam mieszkanie własnościowe , operat szacunkowy robiony w lipcu ub. roku zostało wycenione na ok.135000.W lipcu ub.roku starałam się o konsolidację zobowiązań ale po trzech miesiącach czekania nie dostałam-brak zdolności kredytowej. Mam pracę na czas nieokreślony 2000 netto. chciałam zapytać czy w mojej sytuacji jest jeszcze wyjście może chociaż częściowa konsolidacja?
mirka

jedyna rozwiazanie sprzedaż nieruchomości

Postprzez doradcak » Pt sie 31, 2012 11:01 am

W moim przekonaniu jedynym sensownym rozwiązaniem będzie sprzedaż nieruchomości, spłata wszystkich zobowiązań kredytowych, następnie wyczyszczenie złej historii kredytowej i ew. wzięcie kredytu na zakup mieszkania.

Dlaczego w moim przekonaniu jest to jedyne rozwiązanie? Dlatego, że jak za chwilkę wejdzie komornik to ze 100 000 zł zrobi się 130 000 zł jak nie więcej, nieruchomość zapewne w pierwszej licytacji się nie sprzeda (niestety rynek nieruchomości jest w tym momencie nieco przesycony) i jeśli się uda sprzedać w drugiej licytacji to kwota za taką nieruchomość komornik weźmie pewnie z 80 000 zł - czyli spłaci swoje wynagrodzenie (niemałe zresztą) i dopiero zacznie spłacać wierzycieli. Nie spłaci wszystkiego, mieszkanie Pani straci, długi pozostaną i tak się to może zakończyć.

Moja propozycja jest dość brutalna, jeśli człowiek jest przyzwyczajony do swojego mieszkania, ale na pewno korzystniejsza finansowo, niż w sytuacjii gdy wejdzie Komornik, bo wtedy dalej będzie dług a mieszkanie i tak zostanie sprzedane.

Przemęczy się pani przez jakiś czas z wynajmem/pomieszkiwaniem u rodziny - i ew. zrobi się Pani kredyt na zakup niewielkiej nieruchomości (mniejsze i tańsze mieszkanie).

Proszę przemyśleć tą możliwość, bo w moim odczuciu, jest ona jedyną sensowną...
Pozdrawiam
doradcak

Re: Jestem zadłużona na ok.100 000, kredytów nie spłacam już od ponad pół roku

Postprzez doradca1111 » So cze 28, 2014 6:49 am

http:/kredyttak.pl.tl
bez bik do 100000zł zapraszamy
doradca1111

Postprzez kontrowersyjna » Cz lip 03, 2014 8:47 am

Chyba najbardziej sensownym wyjściem będzie sprzedaż nieruchomości lub kredyt konsolidacyjny, jest wiele firm, które się tym zajmują trzeba chodzić i pytać
kontrowersyjna

Postprzez ameba » Cz lip 03, 2014 10:19 am

Miałem podobną sytuacje pare lat temu, po kilkutygodniowych poszukiwaniach udało mi się uzyskać odpowiedni kredyt informacje czerpałem z różnych blogów i opini ekspertów bodajże tu było dość sporo informacji http://www.kredytomania.eu
ameba

Postprzez kredytpolska » N gru 14, 2014 1:45 pm

Jest wyjście!

1. Poszukaj oszczędności!
2. Podpisz ugody.
3. Zmień tryb życia
4. Poszukaj dodatkowego etatu
5. Pracuj, pracuj i jeszcze raz pracuj i spłacaj ugody.

Nie licz na cuda bo te się nie zdarzą, nie szukaj kolejnych kredytów kiedy nie możesz sobie poradzić ze spłatą już posiadanych.

Może rozważ sprzedaż mieszkania? Jeżeli zajmie je komornik sprzeda je za grosze, które być może nawet nie pokryją długów. Mieszkania mieć nie będziesz a długi zostaną...

kredytpolska napisał(a):Masz szanse tylko nie chce się Tobie pracować i zaciągnąć pasa.
Trudno jest zrezygnować z łatwego życia.
Nikt przecież nie zaciągał tych kredytów za Ciebie. Zrobiłeś to sam i pora ponieść konsekwencje lekkomyślności.

Z długów można wyjść trzeba tylko chcieć i zmienić nastawienie!

kredytpolska napisał(a):Wszystkiego można uniknąć jeżeli zacznie się dzialać odpowiednio wcześnie!

Chowanie głowy w piasek i unikanie najpierw windykatorów a później w konsekwencji komornika nie ma sensu i powoduje niepotrzebne kumulowanie się kosztów,które są doliczane do bazowego zadłużenia.

Możesz przeczytać jak można wyjść z długów na tej stronie: http://www.kredytpolska.net/artykuly/jak-wyjsc-z-dlugow-z-petli-kredytowej.html
Portal Finansowy Kredytpolska.net
kredytpolska

Postprzez Finansowa » Śr sty 28, 2015 1:16 pm

Najlepszym jednak wyjściem z tej sytuacji będzie chyba jak pisał 1 pomocny użytkownik. Sprzedaż mieszkania, spłata długów, nowy kredyt na mieszkanie no i jakaś dodatkowa praca oraz zmiana trybu życia. No chyba, że możesz pozwolić sobie na wynajęcie czegoś taniego, przynajmniej na czas zgromadzenia jakiś sensownych oszczędności.
Finansowa

Postprzez ulicafinansowa.pl » N mar 22, 2015 8:13 pm

chyba będzie musiała pani znaleźć dobrą prace aby otrzymać konsolidację i spłacić ten kredyt. Przed wzięciem kredytu należało by się przygotować wcześniej do jego spłaty...
ulicafinansowa.pl - porónywarka finansowa
ulicafinansowa.pl

Postprzez TomaszO » Śr cze 24, 2015 1:27 am

Będzie ciężko ale nie widzę aktualnie za dużej szansy. Proszę spłacać ile wlezie, chodzić i pytać doradców (nie pracowników banków) kredytowych.
monetto.pl - pożyczki pozabankowe
TomaszO

Powrót do Pomoc zadłużonym forum