Wziąłem pożyczkę na nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu

Wziąłem pożyczkę na nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu

Postprzez tomek1923 » Pt wrz 07, 2012 8:51 pm

Witam, chciałbym przedstawić swoją bardzo nie ciekawą sytuację.
Mam 23 lata, miałem sklep internetowy, zostałem o... na kilka tysięcy zł. Byłem zdesperowany, potrzebowałem pieniędzy. Na nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu wziąłem pożyczkę w Skoku Stewczyka na łączną kwotę 6480 zł, w PKO BP 5760 zł. Pracowałem bez umowy, bez problemu spłacałem. Problemy zaczęły się w styczniu 2011 r. straciłem prace, zalegam z 2 ratami do PKO(500), jedną do Skoku(270zł), do tego firma windykacyjna ściga mnie za niepłacony telefon (łącznie 1100zł). Otrzymuje dosyć często telefony z firm windykacyjnych, staram się nie denerwować ale niestety jestem już chodzącym kłębkiem nerwów. Do tego dodam że aktualnie nie pracuję. Jestem wpisany do BIK i Krajowego Rejestru Dłużników.
Co mogę zrobić, proszę o pomoc. Czy mogę się zwrócić np. do PKO żeby skonsolidował mi obydwa kredyty ?
Niestety nie mam skąd pożyczyć pieniędzy na spłatę zaległych rat, najbliższej rodzinie tez jestem dłużny kilkaset złotych. Zresztą nikt o moich problemach finansowych i pożyczkach nie wie. Nie mam na siebie kompletnie nic zapisanego, nie wiem co zrobić.
Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam - Tomek.
tomek1923

Re: Wziąłem pożyczkę na nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu

Postprzez doradcak » Pt wrz 07, 2012 8:51 pm

Wnoś jak najszybciej wniosek do SKOKu i PKO o restrukturyzację, przedstaw zaśw. o statusie bezrobotnego i powinni Ci obniżyć wysokość rat. Napisz przy okazji, że nie masz żadnego majątku trwałego, nie masz ruchomości ani nic kosztownego co mógłbyś spieniężyć, aby spłacić im zaległość.

pozdrawiam
doradcak

Postprzez tomek1923 » Pt wrz 07, 2012 8:52 pm

Dziękuje za odpowiedź, mógłbyś mi przesłać jakiś wzór takich pism na wiadomość prywatną.
Czy miałbym możliwość jako osoba wpisana do KRD o wzięcie kredytu w jakimś banku, w obecnej sytuacji. 10 000 zł starczyło by mi śmiało na spłatę długów, i spokojnie płacił bym sobie po te ok 350 zł przez 3 lata.
tomek1923

Postprzez kamello » Pt wrz 07, 2012 8:52 pm

a po co Ci kolejny kredyt żeby kredytem spłacić zaległości, spłacaj to co płacisz w ej chwili , podaj e-mail wzór wniosku o restrukturyzacyjny do skoku Ci podeśle, możesz identyczny wysłać do pko

ps. wysłałem Ci wniosek działaj
kamello

Postprzez tomek1923 » Pt wrz 07, 2012 8:53 pm

SKOK dzwoni, panikuje i mówi że wypowie umowę, za 18 dni zaległości...
tomek1923

Powrót do Konsolidacja kredytów forum