zajecia ruchomości przez komornika, konkubinat i wspolne mieszkanie

zajecia ruchomości przez komornika, konkubinat i wspolne mieszkanie

Postprzez aloj » Wt lis 06, 2012 11:21 am

Witam serdecznie
bardzo proszę o porade, pomoc. W skrócie sytuacja wygląda następująco: jestem po rozwodzie mam 7letnia corke, czekam na 1 licytacje mieszkania (kredyt hipoteczny)czyli jak dobrze pojdzie niedlugo bede musiala sie wyprowadzić z tego mieszkania, do tego mam juz 3 innych komornikow, zajecie konta, wynagrodzenia, ruchomosci. Od jakiegos czasu mieszkam z nowym partnerem który wprowadzając sie do nas przywiozł pare swoch rzeczy takich jak tv, mikrofalowka, pralka. Moje pytanie co mogę zrobić aby w razie wypadku komornik nie zabrał tych rzeczy????? Czytalam duzo na ten temat ale wypowiedzi sa rozne, wiadome jest ze sa one rowniez w moim jako dluzniczki wladaniu ale nie sa moja wlasnoscia. Czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji?
Partner bedzie tez na siebie wynajmowal mieszkania i tam rowniez zamieszkamy razem, jak zabezpieczyc jego mienie, przeciez nie moze odpowiadac za moje długi!! Ja oczywiscie w miare mozliwosci finansowych spalacam po 100-200zł ale i tak naleznosci glowne plus odsetki od tego wszystkiego sa po prostu zabijajace i nigdy chyba juz nie do spłaty, chyba ze wygram w totolotka, nadzieje musze miec bo inaczej zwariuje.
Z gory dziekuje za porade i odp
aloj

Powrót do Komornik forum