Spłacanie komornika może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż płacenie masakrycznych rat

Spłacanie komornika może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż płacenie masakrycznych rat

Postprzez Megi » Pt wrz 07, 2012 10:28 am

Przeczytałam większość wątków na tym formu i zastanawia mnie jeden fakt, znaczna większość osób znajdujących się w krytycznych sytuacjach strasznie obawia się komorników... A ja dochodzę do wniosku że skoro nie ma się niczego wartościowego ( domu, samochodu, itp rzeczy ) to spłacanie komornika może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż płacenie masakrycznych rat, komornik też człowiek, zawsze można zadeklarować jakąś rozsądną sumę i co miesiąc uczciwie płacić... Mam 170 tyś długu i na razie 2 komorników a spodziewam się 4, dochody jawne 300 zł alimentów na dwoje dzieci które oddaje w całości jednemu z nich drugi póki co umorzył postępowanie egzekucyjne z powodu braku środków... Zdaje sobie sprawę z tego że takim sposobem nie spłacę tego do końca życia ale lepsze to niż zadręczanie siebie, martwienie, płacz i lament... Jeszcze niedawno byłam chodzącym kłębkiem nerwów, miałam problemy ze snem i jedzeniem, schudłam ponad 10 kilo. A teraz powiedziałam sobie dość pracuje na czarno i wreszcie starcza mi na życie i myślę pozytywnie... Być może nigdy w życiu nie będę miała niczego zapisanego na siebie ale to nie znaczy że za jakiś czas nie pojawi się światełko w tunelu.... Dodam że mam 29 lat, dwoje małych dzieci i jestem sama....
Megi

Re: Spłacanie komornika może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż płacenie masakrycznych rat

Postprzez mamnadzieje » Pt wrz 07, 2012 10:30 am

Jesteśmy w niewiele lepszej sytuacji (opisałam niżej).Jestem zła na siebie za głupotę. Mam nadzieje,że Ci się uda.Że masz rację i to faktycznie jest niezłe wyjście. Jak już nie ma wyjścia to może faktycznie poddać się egzekucji komornika i mieć spokój z wiecznie dzwoniącym telefonem i pismami z banku.Może kiedyś się uda i wyjdziemy na prostą...POWODZENIA
mamnadzieje

Powrót do Komornik forum