Od kwietnia komornik bierze mi 50% z wypłaty

Od kwietnia komornik bierze mi 50% z wypłaty

Postprzez ikar » Pn wrz 03, 2012 12:29 pm

Moja "story"-Od kwietnia komornik bierze mi 50% z wypłaty(ok.780pln dla mnie),potem pojawia sie drugi komornik który po miesiącu przysyła umorzenie(zbieżnosc komornicza).Po pewnym czasie pierwszy k..przysyła pismo o zajeciu od drugiego k...Czyli dolicza sie nastepna kwota.W grudniu firma ma dawac zamiast bonów kase w kopercie,co jak sie dowiedzialem chapnie k..w całosci...Ku przestrodze-dogadujcie sie,płaćcie a jak nie możecie to kicha.Pozdrawiam.
ikar

Re: Od kwietnia komornik bierze mi 50% z wypłaty

Postprzez pomocnik » Pn wrz 03, 2012 12:29 pm

Witam. Według prawa polskiego nie może ci komornik zabierać całej wypłaty muszą ci zostawić środki do życia.
pomocnik

Postprzez Doradcak » Pn wrz 03, 2012 12:30 pm

Dlatego pozostawia do dyspozycji 50% wynagrodzenia tak jak ikar napisał..
Doradcak

Postprzez pomocnik » Pn wrz 03, 2012 12:30 pm

Tak tak ale później napisał że drugi komornik zabiera mu kolejną część wynagrodzenia. I dlatego to napisałem ale ty się martwisz o mnie abym czegoś nie napisał heh.
pomocnik

Postprzez ikar » Pn wrz 03, 2012 12:31 pm

Nieporozumienie-k..zabiera 50%,po prostu do pierwszej kwoty dlugu doszła następna.Tak dla informacji dla tych,którzy sa juz na etapie komornika..
ikar

postanowienie o łącznym prowadzeniu egzekucji

Postprzez majusska » Pn wrz 03, 2012 12:37 pm

O ile dobrze zrozumiałam, to dostałeś nie umorzenie, ale postanowienie o łącznym prowadzeniu egzekucji. Widocznie musiało być tak, że drugi komornik zajmując ci wynagrodzenie, dowiedział się, że jest ono już zajęte. Wówczas komornicy między sobą rozstrzygają, który jest właściwy do łącznego prowadzenia spraw.
majusska

Postprzez aga » Wt kwi 30, 2013 2:18 pm

Komornik zabiera pięćdziesiąt procent wynagrodzenia,albo tyle ,żeby zostało na ten moment 1180 zlotych ale uwaga bo komornik może zająć tez konto bankowe i zabrać resztę Twojej wypłaty a wtedy musisz mu udowodnić skąd jest ta kasa,więc jeśli konto bankowe to zmienione raz na rok
aga

Powrót do Komornik forum