Jak komornik zaczyna działac to od czego zaczyna?

Jak komornik zaczyna działac to od czego zaczyna?

Postprzez lucek » Pt sie 31, 2012 10:17 am

Podzielcie sie swoja wiedza-jak komornik zaczyna działac to od czego zaczyna?Przylazi do domu,do pracy, dzwoni?Jestem juz w takim szambie ze tylko czekam na egzekucje....Dzis znowu dzwonili z justitii(?),najgorsze ze niektorzy juz nie dzwonia i nie pisza...Pare groszy jak mialem to wplacalem ale i tak zalegam...I te ciagle wymowki w domu...Psychicznie wysiadam.A jutro mam urodziny i pewnie ostatnie :evil: pozdrawiam wszystkich "umoczonych''
lucek

Re: Jak komornik zaczyna działac to od czego zaczyna?

Postprzez robercik » Pt sie 31, 2012 10:18 am

Zależy z czego będzie się zaspakajał. Do kwoty +/- 50 000 zł ściąga z wypłaty i wygląda to tak, że śle jednocześnie pismo do Ciebie i do pracodawcy odnośnie zajęcia określonej kwoty wypłaty. Oczywiście pierw musi mieć tytuł zapłaty z klauzulą wykonalności lub prawomocny wyrok. Jeśli nie pracujesz to ściąga z ruchomości, a na końcu z nieruchomości. Oczywiście jest sterowany przez wierzycieli i Ci także mogą mu wskazać majątek z którego może egzekwować dług. Wiadomo, że jeśli ktoś ma długu powiedzmy 15 000 zł to nie zabierze mu mieszkania, jednak proszę pamiętać, że rosną odsetki i za jakiś czas dług może być znacznie wyższy.

Ja jestem zdania, że komornik to też człowiek i można się z nim dogadać. Kilka osób juz uzyskało tu ode mnie konkretne podpowiedzi i wiem, że skutecznie. Komornik doskonale zdaje sobie sprawę, że ściąganie długów w tym kraju nie jest najprostsze i dłużnik może odpowiednio wyprzadzać działania komornicze. Z reguły zatem komornicy idą na kompromis.

I jeszcze jedna rzecz - większość ludzi boi się komornika i nie dziwne. Sama instytucja jawi sie jako bezduszna. Ja jednak myślę, że czasem warto współpracować z komornikiem, który niekiedy jest znacznie tańszy od windykacji bankowej. Przypominam, że już nie ma obowiązku pobierania przez komornika 15% wartości zajęcia.

Trzymajcie się!!! Kiedyś byłem w dokładnie takiej samej sytuacji.
robercik

Postprzez Parano » N gru 07, 2014 7:17 pm

Pewnie od wyniesienia czegoś z domu.
Parano

Postprzez kredytpolska » N gru 14, 2014 1:05 pm

Witaj,
Zaczyna od sprawdzenia Twoich dochodów oraz ich źródeł, następnie oblicza kwoty możliwe w danym przypadku do zajęcia i zajmuje wynagrodzenie. Ty dostajesz pismo wzywające do wyjawienia majątku, czyli posiadanych ruchomości, nieruchomości, oszczędności, składników majątkowych. Czyli wszystkiego co można dodatkowo zająć i sprzedać.
Więcej informacji na temat działań komornika i sensowności unikania egzekucji znajdziesz tutaj: http://www.kredytpolska.net/artykuly/co-jest-gorsze-komornik-czy-windykator.html
Portal Finansowy Kredytpolska.net
kredytpolska

Postprzez storczynka » Wt lut 06, 2018 11:55 am

Komornik najpierw zaczyna sprawdzać Twój majątek. A tak de facto to od wierzyciela zależy, z jakich jego składowych będzie ściągać należności.
storczynka

Powrót do Komornik forum