Czy komornik może zająć całą pensje?

Czy komornik może zająć całą pensje?

Postprzez beti » Pt sie 31, 2012 9:11 am

Witam wszystkich i proszę o rade.Mamy z mężem 80tyś.długu z tego u komornika jest 12tyś.Komornik bierze mężowi 900zł z pensji oprócz tego wszedł z tym długiem na konto w banku mąż zarabia 2000zł netto.Wybieramy z konta pieniądze ale w banku powiedzieli że jeszcze 2miesiące bo potem całość będzie przechodzić na konto komornika.Mamy trójke dzieci ja zarabiam 1000zł.z tego 200zł bierze komornik.
Z mojego przykładu wynika że komornik może zająć całą pensje.Jeżeli macie podobną sytuacje to proszę o rady.Pozdrawiam.
beti

Re: Czy komornik może zająć całą pensje?

Postprzez arturow » Pt sie 31, 2012 9:12 am

Z tego, co czytałem to komornik pod żadnym warunkiem nie ma takiego prawa..
Dziwi mnie to. Moim zdaniem powinna się Pani umówić na rozmowę z doradcą prawnym.
Można to zrobić za darmo. W każdym mieście powinien być takowy, np. u mnie jest, a miasto jest małe ok. 30tys ludzi. Najpierw należy się umówić, później przyjdzie Pani w umówionym terminie i się dowie co i jak.
Moim zdaniem bank tylko tak straszy. Zresztą niech Pani zadzwoni do tej firmy windykacyjnej z jakiegoś najlepiej nieznanego im numeru (no właściwie można i ze swojego, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże) i spytać ich czy faktycznie mogą zająć całą pensję, ale koniecznie niech Pani zasugeruje w rozmowie, że się Pani wydaje, że to jest niezgodne z prawem.
Np. "Dzień dobry, ja chciałabym się dowiedzieć czy komornik może zająć całą pensję? Bo słyszałam, że zgodnie z prawem, może zająć tylko jej część?"
A jeśli się da, to może niech mąż otrzymuje wypłatę w gotówce, zamiast przelewem na konto?
arturow

Postprzez kamello » Pt sie 31, 2012 9:12 am

oczywiscie komornik zrobil wszystko zgodnie z prawem :twisted: i faktycznie za dwa miesiace bedzie zabieral wszystko z konta , jedyne rozwiazanie niech mąż powie pracodawcy zeby mu wyplacal pieniadze do ręki , nie ma zadnego obowiazku wyplacania wyplaty na konto :roll: i po kłopocie,

zajecie konta bankowego a wynagrodzenia to dwie inne bajki :roll: zrobcie tak jak powiedzialem i komornik bedzie zabieral tylko 900 zl u pracodawcy
kamello

Postprzez beti » Pt sie 31, 2012 9:13 am

Dziękuje za rady,mąż już pytał w pracy o pensje do ręki,ale ona niemoże nagle mu zacząć wypłacać do ręki jak cały czas przelewała na konto to tak jakby pracodawca działał przeciw komornikowi.Dordziła nam żebym ja podała męża o alimenty na dzieci,niewiem co robić.
beti

Postprzez kamello » Pt sie 31, 2012 9:14 am

ta Pani w pracy opowiada bajki ) moze wyplacac do reki kiedy maz sobie tego zazyczy tyle ile musi potracic komornikowi to potrąci a reszte zgodnie z prawem wypłaci męzowi do reki :evil: i nie jest to dzialanie wbrew komornikowi :twisted: w identycznej sprawie sam komornik kazał mi to zrobić :twisted: zreszta jak sie komornikowi pokaze wyciąg z konta i wpływa na nie jedynie WYPŁATA czasami sam zwalnia zajecie konta 8) ps. nie kazdy :twisted:

oczywiscie za alimenty komornik moze zabierac do 60% temat do przemyslenia ale czy sąd aż tyle Ci zasądzi ??? :twisted:
kamello

Postprzez arturow » Pt sie 31, 2012 9:14 am

Wydaje mi się, że tej Pani się po prostu nie chce.
Radzę Pani, aby mąż pogadał z tą Panią i wyjaśnił jak się ma Wasza sprawa.
Może zrozumie, w końcu jest człowiekiem.
Albo najlepiej zlikwidować to konto i uprzedzić wcześniej o takim zamiarze tą Panią.
Wtedy nie będzie miała wyjścia innego jak wypłacać do ręki.
arturow

Postprzez kamello » Pt sie 31, 2012 9:15 am

kolego bingo :twisted: pani sie nie chce lub jest niedoinformowana
kamello

Postprzez beti » Pt sie 31, 2012 9:16 am

Mąż jeszcze raz przyciśnie tą kśięgową w pracy ws.wypłaty do ręki.Czy można zamknąć konto w banku na którym jest -12tyś.Ja jestem taka ciemna w tych wszystkich przepisach,że masakra.Mój komornik nie pójdzie na żadne ustępstwa,jak poszłam do niego z umową z agencji nieruchomości że chce sprzedać mieszkanie i wszysko pospłacać to niebył zbyt zadowolony za dwa dni przysłał mi pismo że kolejne 2000złdługu dokłada mi do konta w banku.Chciałam,żeby wstrzymał się z dalszymi egzekucjami do czasu sprzedaży mieszkania.
beti

Postprzez arturow » Pt sie 31, 2012 9:17 am

Co do tego to nie mam bladego pojęcia. Skoro konto jest zadłużone, to pewnie nie da się go zamknąć od tak. A czy były jakieś kredyty pod hipotekę? Czy komornik już zajął nieruchomość i tylko każe ją spłacać?
arturow

Postprzez beti » Pt sie 31, 2012 9:17 am

Niemam kredytu pod hipoteke,mieszkanie które chcę sprzedać ma czystą hipoteke.12tyś długu u komornika to są trzy kredyty i zadłużynie wobec spółdzielni za czynsz.
beti

Następna strona

Powrót do Komornik forum