Czy jak mieszkamy u mamy i jesteśmy zameldowani to czy komornik może zająć cokolwiek?

Czy jak mieszkamy u mamy i jesteśmy zameldowani to czy komornik może zająć cokolwiek?

Postprzez Natka » Pt wrz 07, 2012 10:31 am

Mam jeszcze pytanie,może ktoś jest dobrze zorientowany. Czy jak mieszkamy u mamy i jesteśmy zameldowani to czy komornik może zająć cokolwiek? Wiadomo przecież,że jak piszę nie mamy nic to nie jest to tak dosłownie nic. Czy mama musi mieć rachunki(których przecież nie ma-bo lata lecą) na rzeczy które znajdują się w domu? Czy wystarczy,akt notarialny domu i jej słowa"dom jest mój i cała reszta też-a córka z mężem tu tylko mieszkają"???
Natka

Re: Czy jak mieszkamy u mamy i jesteśmy zameldowani to czy komornik może zająć cokolwiek?

Postprzez adamrw » Pt wrz 07, 2012 10:32 am

Jeśli dom/mieszkanie jest zapisane na Rodziców to komornik na razie nic nie zabierze. Gorzej bedzie po śmierci Rodziców - dostaniecie spadek, który wam od razu zlicytują. Kiepska perspektywa. W razie gdyby istniało takie niebezpieczeństwo warto przepisać za życia Rodziców dom/mieszkanie np. na wasze dziecko.
adamrw

mogę zrzeknąć się spadku na rzecz siostry?

Postprzez Natka » Pt wrz 07, 2012 10:33 am

Tak myślałam,ale po mojej śmierci długi dziedziczy dziecko. Mam nadzieję że do śmierci mamy jest sporo czasu i spłacę długi. W razie czego mogę zrzeknąć się spadku na rzecz siostry?
Natka

Powrót do Komornik forum