Co robić by komornik nie zajął mieszkania?

Co robić by komornik nie zajął mieszkania?

Postprzez jusia » Cz sie 30, 2012 12:53 pm

Teraz stoimy przed widmem komornika. Gdyby teściowie nie wykupili tego mieszkania to nie było by problemu. Komornik zabrał by im z renty i emerytury po 25%, a mieszkania spółdzielczego by nie mógł zająć. Myśleliśmy nawet żeby przepisali mieszkanie na jedno z dzieci, ale czytałam ze w takiej sytuacji nazywa się to wyzbywaniem majątku przez dłużnika i nowy właściciel w ostateczności będzie musiał spłacać długi poprzednich właścicieli.

Doradźcie proszę co robić, jesteśmy już bezradni. Myślałam żeby zasięgnąć porady u jakiegoś prawnika, ale nie wiem czy to ma sens w takiej beznadziejnej sytuacji.
jusia

Re: Co robić by komornik nie zajął mieszkania?

Postprzez dorken » Cz sie 30, 2012 12:55 pm

przepisac mieszkanie jak najszybciej na dziecko ) przeczytaj sobie wszystkie posty na forum , wszystko jest napisane i nic nie trzeba dodawac) oczywiscie prawnikowi mozesz zaplacic ale nie powie Ci nic nowego co juz tu zostalo napisane )
dorken

Postprzez rada » Cz sie 30, 2012 12:55 pm

Witam.
Może teście niech sprzedadzą mieszkanie i kupią mniejsze (moja mama tak zrobiła, była w podobnej sytuacji). Pieniążki ze sprzedaży można przeznaczyć na spłatę części kredytów, wtedy być może uda się konsolidacja(Dombank daje do 80 lat). Jeżeli nie ma zdolności, to trzeba szukać współkredytobiorcę.
Pozdrawiam.
rada

Postprzez dorken » Cz sie 30, 2012 12:56 pm

właśnie tez tak pomyśleliśmy. Najlepsze wyjście to przepis mieszkania, a komornik w najgorszym razie zlicytuje tylko meble znajdujące się w mieszkaniu, ale będą mieli gdzie mieszkać. Boje sie tylko tego :
Art. 300. § 1. Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
dorken

Postprzez dorken » Cz sie 30, 2012 12:57 pm

nikt nie powiedzial ze tescie mają przestac splacac raty , przepisac sobie mieszkanie i spac spokojnie )) raty oczywiscie niech splacaja tak jak mogą

jest taki artykul)) ale niezgodne z prawem tez jest niesplacanie kredytu ) ja napisalem jak ja bym zrobil i zareczam Ci ze wiele osob tak zrobilo ) przecztaj wyzej dokladnie historie osoby o nicku Syla )

ps. tescie w Biku juz byli od momentu splacania pierwszej raty ) z malymi wyjatkami )
dorken

Postprzez jusia » Cz sie 30, 2012 12:57 pm

Przepis mieszkania to jedyne racjonalne wyjście z tego dołka w który sami wpadli.
Teraz tylko brat mojego męża, który ma przejąc od nich mieszkanie, obawia się czy razem z mieszkaniem nie dostanie w "spadku" ich długów i będzie musiał płacić, bo banki moga od nowego właściciela domagać się spłaty kredytów poprzedniego właściciela.

Słyszeliśmy o długach spadkowych, ale przy darowiźnie daruje się tylko mieszkanie a nie długi, więc chyba można być spokojnym.

mam nadzieje, ze się nie mylę :? :? :? :? ....
jusia

Postprzez Dorken » Cz sie 30, 2012 12:58 pm

brat nic nie bedzie musial splacac) a napewno nie kredyty tesciow ) w razie smierci jesli ktos przejmuje spadek to razem z dlugami a jesli sie zrzeka to zrzeka sie tez dlugow ) im szybciej to zrobicie tym lepiej )
Dorken

Powrót do Komornik forum